Depilacja laserowa jest obwarowana szeregiem ograniczeń: brak skuteczności na jasnym, siwym czy rudym włosie, zakaz depilowania opalonej skóry czy kategoryczny zakaz wystawiania skóry na słońce przez jakiś czas po depilacji. Jest tu jednak wyjątek: The Epi Lab, mercedes wśród laserów. Jego te wszystkie ograniczenia po prostu nie dotyczą!

Depilacja laserowa to ekskluzywny zabieg, pozwalający na trwałe pozbycie się owłosienia. Do tego celu stosowane są różne urządzenia, ale bezsprzeczną gwiazdą wśród nich jest laser The Epi Lab. Jeśli znajdziesz gdzieś tekst, w którym przeczytasz, że nie wolno wyjść po depilacji przez dwa tygodnie na słońce albo że nie wolno depilować skóry opalonej - wiedz, że czytałaś o innym urządzeniu! The Epi Lab jest zupełnie inny. Lepszy. Nowocześniejszy. Bezpieczniejszy. Skuteczniejszy. Delikatniejszy. Poznaj jego możliwości: przedstawiamy Ci laser, który pokonuje bariery i potrafi znacznie więcej, niż inne lasery.

 

Depilacja laserowa – na czym w ogóle polega ten zabieg?

Depilacja laserowa – właściwie powinno się nazywać ją epilacją, bowiem pod tą nazwą fachowo kryje się zabieg, pozwalający na permanentne usunięcie owłosienia – bazuje na działaniu wyselekcjonowanej wiązki światła. Światło to działa na zasadzie selektywnej fototermolizy – a mówiąc bardziej zrozumiałym językiem, penetruje przez powierzchniowe tkanki skóry nieco głębiej, gdzie jest wchłaniane przez komórki, w których znajduje się melanina, czyli barwnik włosa pochłaniany przez światło. Najwięcej tego barwnika jest w mieszkach włosowych, czyli tych strukturach, które produkują włos (i w trakcie produkcji tym barwnikiem go wysycają). Kiedy melanina wchłonie światło lasera, jego energia prowadzi do jej termolizy, czyli przegrzania - a przez to zniszczenia struktur, w których się znajdowała. To znaczy, że zniszczeniu lub uszkodzeniu ulega mieszek włosowy. I nie może efektywnie pracować. Z takiego mieszka włos już nie odrośnie.

The Epi Lab wkracza tam, gdzie inni nie dają rady!

Ale, skoro energię lasera wchłaniają komórki barwnikowe, to co z włosami blond? – zapytasz. Albo co z opaloną skórą, przecież opalenizna polega właśnie na produkcji melaniny w skórze? To dobre pytania! I rzeczywiście, zwykłe lasery w tej sytuacji wysiadają: nie wolno ich stosować na opaloną skórę i nie dają sobie rady z włosami blond, rudymi czy siwymi. W mieszkach tych włosków jest za mało barwnika, by laser mógł im zaszkodzić. Prawdą jest także, że po użyciu większości urządzeń laserowych trzeba potem skórę oszczędzać przez 2 – 3 tygodnie, unikając kontaktu ze słońcem. Ale tylko wtedy, kiedy depilacja została zrobiona tradycyjnym laserem.

Te ograniczenia nie dotyczą lasera diodowego The Epi Lab. Laser The Epi Lab używa fal świetlnych o dwóch długościach. Pierwsza ma długość 810 nm – i jest to długość standardowa. Ale do tej fali została dołożona druga, o nowatorskiej długości 950 nm. To dzięki niej The Epi Lab może „spalać” maleńkie naczynka krwionośne, otaczające i odżywiające mieszek włosowy. To właśnie pozwala eliminować nawet te włoski, które zawierają mało barwnika, bo tu The Epi ab wykorzystuje inny mechanizm: odcina mieszek włosowy od odżywiających go naczyń. I mieszek słabnie, a potem obumiera. Połączenie w jednym zabiegu fal o różnej długości sprawia, że zabieg jest skuteczniejszy. Pozwala też na operowanie laserem miejscach tak trudnych i delikatnych, jak wewnętrzna strona warg sromowych. I wreszcie, pozwala na depilowanie włosków cienkich, słabych i posiadających niewielką ilość barwnika.

 

Depilacja laserowa – luksusowo, bez bólu i strachu

Większość laserów, zastosowana na opalonej skórze, może spowodować uszkodzenia wysyconych melaniną komórek skóry. Albo przynajmniej sprawić, że depilacja będzie bolesna – a w przypadku tak delikatnych części ciała, jak wąsik czy okolica bikini, nawet bardzo bolesna! Ale nie, gdy depiluje laser The Epi Lab! Jest wyjątkowy także pod względem komfortu – jego nazwa jest wręcz synonimem bezbolesnej depilacji. Urządzenie to emituje wysoką energię, która wnika głęboko: dokładnie tam, gdzie mieszczą się mieszki włosowe. Nie uszkadza po drodze niczego, oszczędzając skórę. Także opaloną!

depilacja laserowa - zabieg

Depilacja laserowa z użyciem The Epi Lab gwarantuje całkowite bezpieczeństwo i nie niesie ryzyka oparzenia skóry podczas zabiegu – pomimo zastosowania energii cieplnej. The Epi Lab jest bowiem wyposażony w specjalny system ABS, zapewniający potrójny system chłodzenia a co za tym idzie ryzyko poparzenia jest absolutnie minimalne. Jak to możliwe? Dzięki systemowi ABS, skóra podczas zabiegu jest cały czas schładzana, nawet do minus 10 stopni Celsjusza. To znosi efekt rozgrzewający, sprawiając, że podczas zabiegu nie ma uczucia rozgrzewania i nie czujesz bólu – dwóch zwyczajowych efektów ubocznych depilacji innymi urządzeniami. Poza tym, impuls laserowy dostarczany jest do skóry w nowoczesny, bezpieczny sposób. Odpowiada za to ogniskowanie TAPER, które dzięki specjalnej „mikrosiateczce” deponuje równomiernie wiązkę lasera na całym poddawanym zabiegowi obszarze – a nie, jak inne lasery, w jednym tylko punkcie.

 

Depilacja laserowa cały rok? Tak – ale tylko z tym laserem

Decydując się na depilację laserową, zawsze musisz mieć plan. Dlaczego? Bo nigdy nie kończy się na jednym zabiegu. Podczas depilacji niszczone są tylko włoski aktywne, czyli w fazie wzrostu. Te, które są aktualnie w innych fazach, przetrwają zabieg. Tak jest w przypadku wszystkich laserów – to jedyny aspekt, w którym The Epi Lab nie jest wyjątkiem ? Plan musi więc objąć od 6 do 8 zabiegów. Jeśli masz bardzo jasne lub wyjątkowo cienkie i delikatne włoski, możesz potrzebować nawet do 10 zabiegów. Początkowo, zabiegi powtarza się co 4 tygodnie – bo w takim tempie będą się „budzić” i rosnąć włoski, które były nieaktywne w czasie pierwszej depilacji. Kolejne zabiegi będą już przeprowadzane co 6-8 tygodni, a potem co 10-12 tygodni; wszystko zależy od tego, w jakim tempie będą rosły Twoje włoski. Jak widzisz, pełna depilacja wymaga planu na co najmniej kilka miesięcy.

depilacja laserowa męska

Wakacje? Pomyśl o tym, zanim spakujesz walizkę

Już po pierwszym zabiegu z Twojego ciała zniknie sporo. Jednak, jeśli chcesz mieć całkiem wolne od włosów ciało, będziesz potrzebować serii zabiegów włosków (taka seria uwolni Cię od owłosienia w 80 -90 proc). Ale przed samymi wakacjami wystarczy, gdy zafundujesz sobie choćby jeden zabieg The Epi Lab, bo włoski po tym zabiegu będą już znacznie wolniej odrastać. I jeśli nie zamierzasz być na urlopie dłużej, niż cztery tygodnie, problem włosków nie powinien się pojawić.

Zrób sobie jednak zabieg nie później, niż dwa dni przed wyjazdem. Wprawdzie po depilacji tym laserem nie musisz unikać słońca, jednak wystawianie skóry na ostre słońce jest przez dwa najbliższe dni niewskazane. Jeśli jednak poddasz się depilacji The Epi Lab trzy dni przed wakacjami, możesz jechać prościutko na plażę ? piękna i bezpieczna.

 

Kwestia kwadransa

Depilacja laserowa z użyciem The Epi Lab jest idealna na każdą część ciała. Możesz zastosować ją na wąsik, pachy, bikini, nogi, ręce, plecy – dosłownie wszędzie! Dobrą wiadomością jest to, że zabieg tym laserem trwa krócej, niż innymi urządzeniami (tak, The Epi Lab także pod tym względem jest wyjątkowy). Przykładowo, jeśli chcesz usunąć wąsik, możesz wpaść na zabieg dosłownie w przerwie na lunch – a jeszcze zostanie Ci dość czasu, by coś przegryźć! Depilacja wąsika trwa raptem… 5 minut! Jeśli zdecydujesz się dodatkowo „machnąć” pachy, dolicz 10 minut – i gotowe. Depilacja bikini potrwa 20 minut. Tylko na nogi musisz mieć wolną godzinę, to spora przestrzeń do depilacji.

Zapisz się na zabieg!

Cenę zabiegu sprawdzisz tutaj: INSTYTUT MAEVE cennik.