Komputerowe badanie skóry to najnowsze narzędzie pozwalające na dogłębne rozpoznanie jej stanu zdrowia i potrzeb. To bardzo ważny etap, ponieważ prawidłowa diagnoza jest warunkiem dobrania najwłaściwszej kuracji oraz pielęgnacji.

Powszechnie wiadomo, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W kosmetologii pierwszym krokiem każdej podróży powinno być określenie obecnego stanu skóry i rozpoznanie jej mankamentów – a przez to określenie, czego potrzebuje, by lepiej się czuć i piękniej wyglądać. Dobra diagnoza to podstawa: pozwala precyzyjnie ocenić kondycję skóry, rozpoznać problemy skórne i wyodrębnić obszary wymagające specjalnej pielęgnacji. Uzyskane dane pozwalają zaplanować dopasowaną do Twoich potrzeb kurację i wybrać najwłaściwszą ścieżkę pielęgnacyjną. Do niedawna ocena stanu skóry przeprowadzana przez personel salonu kosmetycznego stanowiła subiektywny szacunek – nie było możliwości zapisania jej w postaci konkretnych danych, np. ujętych liczbowo. Dziś jednak taka możliwość istnieje i zapewnia ją komputerowe badanie skóry – najnowocześniejszy i najdokładniejszy sposób oceny jej stanu i zdrowia.

Analiza multispektralna

Na pełen kosmetyczny obraz Twojej skóry składa się wiele aspektów. Pierwszy z nich to elastyczność i napięcie. Aby je ocenić właściwie, trzeba poznać kondycję włókien kolagenowych. Kolejne dwa kryteria to nawilżenie i natłuszczenie skóry. Trzeba się przyjrzeć ilości wody w tkankach i produkcji sebum. Oba kryteria są bardzo ważne, ponieważ woda stanowi źródło komórkowego życia skóry, a sebum jest jej naturalną tarczą ochronną. Ocenie podlega także karnacja (zawartość barwnika w skórze) i wszelkie przebarwienia, w tym porfiryny. Analizowana jest też grubość skóry i wielkość porów oraz kondycja, położenie i głębokość przebiegu naczyń krwionośnych. Analizowana jest ilość i rozmieszczenie zmarszczek, a także ich głębokość – komputerowe badanie skóry pozwala dostrzec nawet ukryte zmarszczki! Sprawdzane są także poziom zanieczyszczeń, cienie pod oczami i posłoneczne zniszczenia (fotouszkodzenia). Komputerowe badanie skóry pomoże też ocenić stan zdrowia Twojej skóry i stopień zmiany, które w niej zachodzą oraz ocenić jej obiektywny wiek i umiejscowić Cię w stosunku do Twojej grupy wiekowej.

Najważniejsze odpowiedzi

Dopiero z taką diagnozą można się brać za planowanie naprawdę dopasowanej, sensownej kuracji! Wszelkie wysiłki, mające na celu poprawę stanu skóry oraz nadanie jej młodszego czy ładniejszego wyglądu niewiele pomogą, jeśli będą się opierać na przypadkowo stosowanych specyfikach. Podobnie z zabiegami: choćby były najnowocześniejsze, jeśli nie będą odpowiadać na potrzeby skóry, pomogą w znacznie mniejszym stopniu, niż gdyby były właściwie dobrane. Komputerowe badanie skóry jest tutaj o tyle pomocne, że nie tylko pozwala na wstępne rozpoznanie, ale też umożliwia ocenę efektów. I to ocenę rzetelną, bo liczbową: pokaże, o ile procent poprawił się każdy badany parametr, a niektóre parametry pozwoli zobaczyć w postaci wykresów. Co więcej komputerowe badanie skóry pozwala nie tylko na zapisanie wyników, ale też na zobrazowanie ich w 3D (stworzenie trzywymiarowego modelu twarzy) i ocenienie wiekowego stanu skóry.

 

komputerowe badanie skóry gwarancją dobrej diagnozy

Pożyteczne pół godziny

Komputerowe badanie skóry jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa ok. 30 minut. Cała procedura składa się z czterech etapów. Pierwszy obejmuje przygotowanie skóry do zabiegu, czyli gruntowny demakijaż. Następny krok polega na umieszczeniu twarzy przed specjalnym urządzeniem. Komputer zrobi Twojej twarzy zdjęcie z każdej strony i z nich utworzy trójwymiarowy obraz. Potem zeskanuje Twoją twarz z wykorzystaniem różnych rodzajów specjalistycznego światła. To, a także zastosowanie wielkich powiększeń, pozwala dostrzec niewidoczne gołym okiem cechy i zmiany. Kolejnym etapem jest skanowanie twarzy za pomocą specjalnego ręcznego czujnika. Podczas tego skanu oceniany jest m.in. poziom nawilżenia Twojej skóry. I tu właściwie komputerowe badanie skóry się kończy. Pozostaje zapisanie wyników badania oraz ich analiza. Na końcu specjalista przeprowadzi z Tobą rozmowę i poinformuje o wynikach badania. Przygotuj się na niespodziankę! Bardzo często ludzie są zaskoczeni tym, co usłyszeli na temat własnej skóry. Ale nawet, jeśli wyniki Cię nie zaskoczą, bo dobrze znasz swoją skórę, zaskoczy Cię dokładność i wielowymiarowość efektów komputerowego badania skóry – wszystkie wyniki zobaczysz na ekranie urządzenia.

Komputerowe badanie skóry – i co dalej?

Komputerowe badanie skóry to dosłownie ten pierwszy krok w drodze do piękniejszego wyglądu. Dzięki niemu można teraz zaplanować kolejne. Przede wszystkim: co powinno być teraz działaniem priorytetowym? Co trzeba naprawiać jako pierwsze? Która sfera wymaga najpilniejszej pomocy? Personel gabinetu nie tylko zaproponuje najbardziej wskazane zabiegi, ale także zaleci najlepszy dla Ciebie rodzaj domowej pielęgnacji – bo to, co zrobisz dla swojej skóry w zaciszu własnej łazienki, stanowi połowę sukcesu.

Komputerowe badanie skóry – warto się skusić?

Zdecydowanie tak! Komputerowe badanie skóry to najnowsza technologia, która – miejmy nadzieję – zacznie wypierać z gabinetów tradycyjną dermokonsultację. Kiedyś stosowano głównie tzw. dermolupę, pozwalającą obejrzeć skórę w pewnym powiększeniu oraz inne nieskomplikowane urządzenia manualne, pozwalające zasadniczo na pomiar nawilżenia skóry - i niewiele więcej. Wtedy też diagnoza zależała jedynie od doświadczenia i intuicji personelu i rzadko wykraczała poza stwierdzenie, że cera jest naczynkowa czy wrażliwa – a więc poza aspekty, widoczne gołym okiem. Komputerowe badanie skóry pozwala znacznie pogłębić tę analizę, wzbogacić ją o niedostępne do tej pory aspekty, a przez to zapewnić dobranie ścieżki pielęgnacyjnej szytej dosłownie na miarę. Twoją miarę!

Jedynym przeciwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na światło flesza fotograficznego.

Chcesz się zapisać na diagnozę Twojej skóry? Możesz to zrobić szybko i wygodnie, klikając w ten link: Instytut Kosmetologii MAEVE Zapisy. Cenę zabiegu sprawdzisz tutaj: MAEVE cennik.

Zapisz się na zabieg!