Jeśli cenisz nowoczesne, skuteczne i bezpieczne zabiegi, szukaj tej nazwy: Alma Harmony XL Pro. To urządzenie mają tylko najlepsze gabinety. Tam, gdzie je zobaczysz, możesz liczyć na efekty deluxe!

Tak naprawdę nazwać urządzenie Alma Harmony XL Pro laserem to tak, jakby o Sofii Loren powiedzieć, że jest niebrzydka. Z jednej strony mówi coś o zastosowaniu Almy, ale z drugiej nie oddaje pełni możliwości urządzenia. Bo laser Alma Harmony XL Pro to – mówiąc językiem fachowym - multiaplikacyjna platforma laserowa najnowszej generacji. A mówiąc po ludzku, urządzenie to jest wielofunkcyjne, można nim wykonać wiele różnych zabiegów i wykorzystuje w tym celu kilka różnych technologii, różne typy laserów i inne rodzaje światła.

Laser, który wiele może

W Alma Harmony XL Pro zastosowano nowatorskie rozwiązanie. Została pomyślana jako system, w którym do jednej platformy można zamontować kilka różnych głowic. A do każdej z głowic można zamontować kilka końcówek. Każda głowica i każda końcówka potrafi co innego! To sprawia, że Alma jest chyba najbardziej wszechstronnym urządzeniem na rynku. Można ją zastosować zarówno do zadań estetycznych, jak i dermatologicznych. Wśród wskazań do użycia Almy są bowiem nie tylko lifting, usuwanie pajączków czy poprawa stanu skóry. Pomoże też w niwelowaniu rozstępów czy blizn oraz usuwaniu niechcianych tatuaży i makijażu permanentnego. Co więcej, dzięki wymiennym głowicom i końcówkom (a jest ich w sumie ponad 30) zabiegi wykonywane za pomocą Almy są wyjątkowo bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ każda została skalibrowana dokładnie tak, jak tego wymaga konkretne zastosowanie. I nie robi nic mniej, ale też nic więcej.

Jak się pozbyć tatuażu?

Pomoże w tym głowica o nazwie Nd:YAG 1064nm z końcówką Q-Switched. To urządzenie pozwala na pracę z nawykłą precyzją. Każda z dodatkowych, montowanych na głowicy końcówek wykorzystuje bowiem nieco inne światło i radzi sobie z tatuażem o innym pigmencie.  Inna końcówka usuwa tatuaże ciemne (czarny, szary, grafitowy, niebieski). Inna usuwa tatuaże jasne (czerwony, pomarańczowy, żółty). A jeszcze inna jest stosowana w przypadku zmian pigmentacyjnych o różnej ilości barwnika. Jeśli trzeba, końcówka Q-Switched zetrze z twarzy nieudany makijaż permanentny. Jak odbywa się usuwanie tatuażu? Laser rozgrzewa tkanki, które tatuaż otaczają, a impulsy świetlne rozbijają cząstki pigmentu, jakim został wykonany. Później organizm – a dokładniej układ odpornościowy - już sam zrobi resztę: unieczynniony pigment zostanie wchłonięty, a następnie wydalony.

Skuteczność i czas trwania zabiegu zależy m.in. od rodzaju skóry, koloru i wielkości tatuażu, gęstości barwnika oraz tego, jak głęboko został on w skórę wprowadzony. Średnio jednak trzeba liczyć 10-20 min. na tatuaż o powierzchni 4 cm2. Całość przebiega bezpiecznie, ponieważ laser działa powierzchownie, nie wnika zbyt głęboko i w żaden sposób nie wpływa resztę organizmu. Jest to idealny zabieg na wrażliwą skórę w okolicy oczu, szyi czy dekoltu.

Laser do usuwania naczynek i pajączków

Do tego zabiegu użyta zostanie głowica Nd:YAG 1064 nm LongPulse. Dzięki niej można szybko i skutecznie usunąć zmiany naczyniowe, takie jak pajączki, pękające naczynka czy siateczki naczynek, położonych tuż pod skórą. Znikną też naczynka rubinkowe, płaskie naczyniaki czy niewielkie żylaki z kończyn dolnych – bo ta głowica może pracować nie tylko na zmianach powierzchownych, ale też na tych położonych nieco głębiej. Wszystko się jednak odbywa we względnym komforcie, ponieważ głowica ma niezależny system kontaktowego chłodzenia naskórka. Potrafi też tak rozkładać impuls świetlny, by był równomierny i żadnego miejsca nie uszkodził. A więc: zero oparzeń! Ile trwa zabieg usuwana naczynek? Na pojedyncze naczynka często wystarczy 5 minut. Naczynia na nogach wymagają już jednak ok. 30-60 minut pracy.

efekty zabiegu alma harmony usunięte żyłki

Ujędrnienie, wygładzanie zmarszczek i poprawa napięcia skóry

Jeśli ujędrnianie, to koniecznie głowica Nd:YAG , ale z końcówką CLEAR LIFT. Pozwala ona na tzw. nieablacyjne odmładzanie skóry. To znaczy, że można przeprowadzić zabieg odmładzający, nie wymagający intensywnego złuszczania powierzchni skóry. Promień lasera dokonuje w skórze mikrouszkodzeń, które stają się kontrolowanymi ogniskami zapalnymi. To stymuluje organizm do reakcji: ruszają naturalne procesy naprawcze skóry, która zaczyna się goić – ale też i przebudowywać. W efekcie staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i lepiej napięta; drobne zmarszczki znikają, a głębsze wygładzają się. I nie trzeba na to wiele czasu: na małą powierzchnię, taką jak np. policzki, wystarczy 10-15 minut! Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, a wiązka lasera działa tylko na skórę właściwą i nie uszkadza naskórka, więc nie trzeba się będzie chować przed ludźmi. I bonusik: zabieg zapewnia długo utrzymujące się efekty!

Głęboki peeling laserowy i remodeling skóry

W tym pomoże głowica PRO IPIXEL ER:YAG. Posługuje się ona dziesięciokrotnie bardziej skoncentrowaną energią, niż inne lasery tego typu. To pozwala na znacznie szybsze przeprowadzenie zabiegu. Przykładowo: zabieg na policzki potrwa 15-20 minut, na całej twarzy 30-45 minut. Dzięki większej sile lasera, zabieg jest także skuteczniejszy. Końcówka jest przy tym tak rozwiązana technicznie, by płynniej przesuwać się po skórze. To zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Co potrafi ta końcówka? Wywołuje kontrolowane termiczne mikrouszkodzenia oraz ablację wokół mikrourazu. Skóra jest przez to stymulowana do naprawy. A że emitowana mikrowiązka dociera nie tylko do naskórka, ale też do skóry właściwej, proces gojenia obejmuje również zwiększoną produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny oraz przebudowę skóry. Efekt? Młodsza, bardziej elastyczna, lepiej napięta i jędrniejsza skóra. A do tego redukcja zmarszczek, rozszerzonych porów i przebarwień. Dzięki tej końcówce można też usuwać blizny i rozstępy oraz wykonać dogłębny peeling.

laser alma harmony xl pro usuwa zmarszczki

Usuwanie przebarwień i laser

Nieważne, czy są to przebarwienia o podłożu hormonalnym, czy niemiłe pamiątki po lecie, głowica Dye-VL da sobie z nimi radę! Potrafi podgrzewać komórki, w których znajduje się barwnik – bo właśnie w barwnik celuje i w kontrolowany sposób uszkadza te komórki, w których się on znajduje. Przebarwienia najpierw ściemnieją, a potem się złuszczą, bo organizm, w ramach „porządków”, sam zadba o ich usunięcie. Okoliczne tkanki pozostaną nietknięte! Dzięki tej technologii można usuwać także przebarwienia, pozostałe po trądziku, piegi i plamy starcze. Nie oprą się jej też rumienie, pajączki czy zmiany, wywołane przez trądzik różowaty – bo te wszystkie zmiany też są związane z występowaniem barwnika.

Dodatkowy bonus: skóra po zabiegu jest pięknie napięta, odświeżona. Poprawia się koloryt, zabieg działa też fotoodmładzająco. Czas zabiegu? Znowu krótki: usunięcie rumienia na twarzy potrwa 20-30 minut. Zabieg jest bezpieczny dzięki precyzyjnemu doborowi długości wiązki światła, wykorzystywanej przez pracującą głowicę. Dzięki temu komórki nie są narażone na niepotrzebne działanie tych częstotliwości, które nie mają zastosowania w usuwaniu zmian barwnikowych. To zmniejsza ryzyko skutków ubocznych. I wiesz co? Niewykluczone, że głowica Dye-VL wyprze z rynku kosmetologicznego urządzenia IPL – bo skutecznie naśladuje ich działanie, jednocześnie eliminując skutki uboczne ich pracy.

laser alma harmony usuwa przebarwienia

A teraz dobra wiadomość dla mieszkanek Kielc: Instytut Kosmetologiczny MAEVE ma od niedawna laser Alma Harmony XL Pro! Opisane powyżej zabiegi są więc u nas dostępne i naprawdę warto z nich skorzystać - jeśli zależy Ci na nowoczesnym, szybkim, skutecznym i bezpiecznym pożegnaniu problemów skórnych, na które nie chcesz już patrzeć.

 

Zapisz się na zabieg!