Fal radiowych można używać do przekazywania wiadomości, ale też stymulacji procesów odnowy komórkowej. A także – tak, drogie panie! – do odmładzania! W dodatku odmładzanie to będzie skuteczne i delikatne, a więc takie, jakie lubimy najbardziej ?

Odmładzająca fala radiowa? Dlaczego nie? Zacznijmy od tego, że różne rodzaje energii aplikuje się do tkanek na różne sposoby i każda wywołuje konkretny efekt. Możemy podawać energię dźwięku czy pola magnetycznego. Albo energię światła. Możemy też aplikować energię elektryczną - i to jest właśnie odmładzająca fala radiowa, wykorzystywana przez zabieg Tecar CRV.

Odmładzająca fala radiowa i samonaprawa

Każda aplikacja energii ma na celu wywołanie konkretnego procesu terapeutycznego. Aby ów zamierzony cel uzyskać, trzeba wiedzieć, jaką jej dawkę można organizmowi podać, by pobudzić procesy biostymulacji. Biostymulacja zajdzie, jeśli do tkanek dostarczymy taką ilość energii, by tych tkanek zbyt głęboko nie uszkodziła, ale jednak je zmodyfikowała – tak, by zaczęły się same naprawiać. Bo wchłonięta przez komórki energia sprawia, że zaczynają w nich zachodzić pewne zmiany. Zmiany te zazwyczaj wywołuje temperatura (prawie każdy zastrzyk energii rozgrzewa tkanki) albo enzymatyczne reakcje chemiczne, które inicjuje właśnie podana energia.

Generalnie, zabieg Tecar CRV powstał jako leczniczy zabieg terapeutyczny, który miał pomagać w rekonwalescencji, niwelować ból i przywracać funkcjonowanie uszkodzonych struktur anatomicznych. Wykorzystywany jest przez największe kluby sportowe jako wspomaganie regeneracji piłkarskich kontuzji. Ale ze względu na swój wpływ na skórę, bardzo szybko znalazł zastosowanie w kosmetologii i odmładzaniu. Używana w tym zabiegu głowica podaje dokładnie odmierzoną ilość energii leczniczej, wykorzystującej zmienny prąd elektryczny. Ma on wysoką częstotliwość (od 400 KHz do 1200 KHz). Efekty działania takiej energii porównuje się wręcz do skutków chirurgicznego liftingu!

odmładzająca fala radiowa zabieg na szyję

Skóra jak nowa

Odmłądzająca fala radiowa potrafi działać na skórę w taki sposób, że nie zostawia śladów. Dlaczego? Ponieważ, podawana do tkanek, trafia do komórek skóry omijając naskórek. Zaczyna działać dopiero w głębiej położonych w komórkach. Efekt: łagodna, ale dogłębna przebudowa skóry na poziomie warstwy kolagenowej oraz tkanki podskórnej. Skóra zaczyna się odnawiać. Goją się wszelkie uszkodzenia. Blizny się spłycają. Produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego rusza z zupełnie nowym wigorem! To sprawia, że skóra generalnie „gęstnieje”, wyraźnie zmniejsza się jej wiotkość, a poprawia napięcie i elastyczność. Płytsze zmarszczki znikają zupełnie, a głębsze znacznie się spłycają. A na dodatek zwężają się pory, poprawia się koloryt skóry oraz poziom jej nawilżenia. Zabieg działa tak rewelacyjnie, że w kosmetologii nazywają go „nowym wymiarem liftingu”. A najlepsze jest to, że odmładzająca fala radiowa… nie daje żadnego dyskomfortu podczas trwania zabiegu!

Odmładzająca fala radiowa nie boli!

Na pewno słyszałaś, że kiedy prąd przepływa przez tkanki, to je rozgrzewa – więc możesz się obawiać, że zabieg z użyciem fal elektryczności będzie piekł lub palił. Rzeczywiście, prąd rozgrzewa tkanki. Ale nie w przypadku zabiegu Tecar CRV. Tutaj podawana do skóry fala jest kontrolowana pod kątem temperatury. Dlaczego? Nie tylko ze względu na komfort samego zabiegu. Przede wszystkim dlatego, że ten zabieg nie bazuje na mechanizmie termicznych uszkodzeń, czyli przegrzewania tkanki. Aby odmładzająca fala radiowa osiągnęła swój skutek wystarczy sama częstotliwość fali, wchłanianej przez skórę. Przegrzewanie tkanek nie jest już więc potrzebne.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw Twoja twarz musi zostać gruntownie oczyszczona, ponieważ zabiegi wykonuje się na „nagiej” skórze – bez kremów czy makijażu. Następnie zostaniesz położona, a pod plecy dostaniesz specjalną, metalową płytkę. Jest to tzw. drugi biegun, pozwalający na kontrolowany przepływ energii elektrycznej. Później Twoja skóra zostanie posmarowana specjalnym żelem, a następnie kosmetyczka niewielką, płaską elektrodą będzie powoli po niej przesuwać (po wybranym do zabiegu fragmencie). Całość jest zupełnie bezbolesna, bez uczucia przegrzewania czy szczypania. Kobiety uważają wręcz, że zabieg jest relaksujący i przyjemny! Odmładzająca fala radiowa może zostać zaaplikowana na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Tak, można ją stosować także w delikatnej okolicy oczu i ust.

Zabieg nie trwa długo: od 10 do 20 minut. Podczas zabiegu personel może na Twoją twarz nakładać różne preparaty, a następnie masować twarz elektrodą. To dlatego, że wykorzystanie energii zwiększa wchłanialność substancji odżywczych. Wykorzystuje się go więc do wprowadzania do komórek skóry kosmetyków, które normalnie trudno jest jej wchłonąć ze względu na ich dużą masę cząsteczkową. Do takich substancji należą np. kwas hialuronowy czy aktywny tlen. Na koniec Twoja twarz zostanie oczyszczona, posmarowana kremem i… gotowe!

Odmładzająca fala radiowa – cały rok!

Odmładzająca fala radiowa działa tak delikatnie, że Twoja skóra po zabiegu może być co najwyżej delikatnie zaróżowiona – to wszystko. Nie ma okresu gojenia się czy rekonwalescencji. Co więcej, nie musisz się też ukrywać przed słońcem. Wystawianie twarzy na ostre słońce nie jest wskazane – ale takie zachowanie nie jest wskazanie NIGDY, niezależnie od zabiegów. Odrobina słońca nie zaszkodzi skórze po zabiegu. Dlatego zabieg Tecar CRV możesz robić przez cały rok, także latem.

Chcesz sprawdzić ceny zabiegów? Możesz to zrobić tutaj: Instytut Kosmetologii MAEVE Cennik.

Zapisz się na zabieg!

Interesują Cię zabiegi odmładzające? Nie przegap także tego tekstu: Zabiegi odmładzające – 5 najpopularniejszych metod walki z upływem czasu.