Twarz jest chyba jedną z najważniejszych części ciała. I jednocześnie jedną z najbardziej narażonych na działanie niekorzystnych czynników środowiska – a także na upływ czasu. Czy musisz się z tym biernie pogodzić? Nie! Z pomocą przyjdzie Ci odmładzający masaż twarzy.

Odmładzający masaz twarzy to tajemnica młodego wyglądu według starożytnych wschodnich recept. Kiedy patrzysz na twarze Azjatek – Japonek czy Koreanek – trudno powiedzieć, ile mają lat. Ich skóra jest napięta i gładka, a owal twarzy naturalnie młodzieńczy nawet u kobiet grubo po pięćdziesiątce! Częściowo jest to na pewno skutek zdrowej diety, aktywnego trybu życia i odpowiedniej pielęgnacji. Ale główną rolę odgrywa tutaj pewien rytuał, który jest w Azji powszechny – a u nas prawie nieznany. Ten rytuał to masaż twarzy. Azjatki zaczynają robić masaże twarzy gdy mają po kilkanaście lat. Rytuał masażu powtarzają codziennie jako obowiązkowy element podstawowej pielęgnacji - i dlatego tak młodzieńczo wyglądają. Ale nie martw się. Nawet jeśli dopada Cię czwarta czy piąta dekada życia, a Ty nigdy nie robiłaś masaży, nie wszystko stracone! Istnieje pewien zabieg, który „nadrobi” te wszystkie niezrobione masaże.

Odmładzający masaż twarzy – dlaczego to takie ważne?

Abu zrozumieć, dlaczego masaż twarzy stanowi sekret młodego wyglądu, trzeba wiedzieć, jak przebiegają procesy starzenia się twarzy. Składa się na to kilka czynników.

  1. W skórze coraz mniej sprawnie przebiegają procesy produkcji kolagenu i elastyny – składników niezbędnych, by była jędrna, elastyczna i dobrze napięta. Skóra traci też na grubości, robi się z wiekiem cieńsza.
  2. Cieńszy staje się płaszcz hydrolipidowy, przez co skóra jest mniej chroniona przed wysychaniem i negatywnym wpływem środowiska.
  3. Ekspozycja na czynniki środowiskowe sprawia, że komórki skóry są wciąż atakowane przez zanieczyszczenia, wolne rodniki czy promienie słońca. To przyczynia się do uszkodzeń skóry na poziomie komórkowym.
  4. Z czasem mniej sprawne i mniej jędrne stają się mięśnie, które poruszają twarzą i „trzymają” ją w ryzach.
  5. Mniej elastyczne mięśnie zaczynają częściowo zastygać w tych grymasach, które najczęściej przyjmujemy.
  6. Skóra i tkanka łączna pod nią przyrastają do kości. W ten sposób niektóre fragmenty skóry są na stałe przymocowane do czaszki, zamiast luźno się nad nią przesuwać. Efekt: pracujące pod skórą mięśnie naciągają ją, więc miejscami robi się jej za dużo. W innych miejscach natomiast nie są w stanie jej pociągnąć, więc gromadzi się nieestetycznie (tak powstają właśnie tzw. „chomiki”).
  7. Zastygłe mięśnie i przyrośnięta skóra upośledzają krążenie limfy. Skóra się przez to gorzej oczyszcza, a powstające zastoje formują np. worki pod oczami.
  8. Pogarsza się ukrwienie skóry – a że z krwią dostarczane są do skóry składniki odżywcze i tlen, przy gorszym ukrwieniu skóra jest mniej odżywiona i niedotleniona.
  9. Zmienia się (słabnie) nawet struktura kostna, na której oparta jest twarz.

Nie krem, nie chirurg – ale masaż!

Odmładzający masaż twarzy – ale taki naprawdę dogłębny – jest jedynym zabiegiem kosmetycznym, który odpowiada na wszystkie powyższe problemy. Kremy – choćby najlepsze – są w stanie dostarczyć skórze nawilżenia i odżywienia oraz wzmocnić jej zabezpieczenia, ale tylko powierzchniowo i tylko na parę godzin. Wszelkie zabiegi mające na celu poprawę ukrwienia, kolorytu czy lifting skóry działają tylko na samą skórę – ale są bezradne wobec zmian w obrębie mięśni czy kości. Natomiast porządny, dobrze wykonany masaż odmładzający twarzy niweluje za jednym zamachem wszystkie elementy związane z upływem czasu! Odmładzający masaż twarzy zwany modelingiem estetycznym jest tak głęboki, że działa nawet na wszystkie poziomy tkanek: skórę, mięśnie, okostną, a nawet kości.

 

 

Odmładzający masaż twarzy – czego możesz się spodziewać?

Przygotuj się na to, że już po pierwszym zabiegu zobaczysz znaczną różnicę. Twoja twarz będzie wyglądała na bardziej wypoczętą i świeższą. I z każdym kolejnym zabiegiem będzie lepiej! Po tym masażu – a raczej po serii zabiegów – Twoja skóra będzie wyglądała znacznie młodziej. Stanie się jędrniejsza i bardziej elastyczna, ponieważ ten masaż pobudza w niej produkcję kolagenu i elastyny. A najlepsze jest to, że serią zabiegów zapoczątkowany zostaje proces wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, który później utrzymuje się jeszcze przez nawet 18 miesięcy.

Przygotuj się też jednak na to, że odmładzający masaż twarzy trochę poboli. Elementem tego masażu jest bowiem odrywanie przyrośniętej skóry, co pozwala zwrócić jej możliwość swobodnego układania się na twarzy – tak, jak robiła to w młodości. Odmładzający masaż twarzy intensywnie działa też na mięśnie, uwalniając je z zastygłych grymasów. A także sprawiając, że nabierają z powrotem młodzieńczej pełności. Dopiero na takiej podbudowie – silnych kościach i pełnych objętości mięśniach – skóra może się ładnie układać. Ujędrniona skóra i rozluźnione mięśnie to także sekret ładniejszej szyi – zlokalizowane tutaj mięśnie są często bardzo przykurczone, dlatego ich stan wyraźnie poprawia się dzięki masażowi.

Cera jak brzoskwinia

Przygotuj się na ładniejszą cerę. Modeling estetyczny stymuluje przepływ limfy, dzięki czemu skóra lepiej się oczyszcza, a to poprawia też jej koloryt. Dodatkowo znikają opuchlizny. Ten głęboki, odmładzający masaż twarzy stymuluje też powstawanie nowych naczynek krwionośnych – skóra otrzymuje odpowiednie „zaopatrzenie”. To także – obok odżywienia – przekłada się na lepszy i świeży koloryt.

Warto zaznaczyć, że niektóre elementy masażu będą obejmować działania w jamie ustnej. Niektóre grupy mięśni można rozmasować tylko od środka. Rozluźnienie tych mięśni poprawia nie tylko kształt ust i ich okolicy, ale też pozytywnie wpływa na „chomiki”.

I ostatnia niespodzianka: Twoje oczy będą wydawać się większe. Kąciki ust i oczu się uniosą. I choć wydaje się to niemożliwe, odmładzający masaż twarzy po serii zabiegów może odjąć Ci wizualnie od kilku do nawet 10 lat! Tak! Bez operacji i drogich kosmetyków. To naprawdę jest możliwe!

Zapisz się na zabieg!

Cenę zabiegu sprawdzisz tutaj: MAEVE cennik.

A tutaj przeczytasz więcej o odmładzającym masażu: Odmładzanie bez skalpela? Modeling estetyczny to potrafi!