W pogoni za młodszym wyglądem z pomocą przychodzi nam nauka i technika. Wciąż opracowywane są nowe sposoby zwalczania oznak upływu czasu. I świetnie: dzięki pracy naukowców jest z czego wybierać.

Zabiegi odmładzające różnią się między sobą skutecznością oraz inwazyjnością. Do niedawna, im skuteczniejszy był zabieg, z tym większą ingerencją się wiązał. A to oznaczało większe ryzyko i więcej potencjalnych powikłań. Jednak, dzięki wciąż rozwijającym się technologiom, dziś sytuacja wygląda już inaczej. Naukowcy opracowali wiele technik odmładzania, które w sposób całkiem bezpieczny pozwalają wizualnie cofnąć upływ czasu. Oto najpopularniejsze zabiegi odmładzające, które najczęściej wybierają kobiety.

Pixel 5×5 Q-Switched ClearLift

Jest to zabieg laserowy, stanowiący rodzaj bezbolesnego i nieinwazyjnego liftingu. Zasada jego działania polega na tym, że wywołuje się w skórze za pomocą wiązki światła kontrolowane mikrouszkodzenia. Proces gojenia się tych mikrouszkodzeń pociąga za sobą produkcję nowego kolagenu, wywołuje też kurczenie się tkanki – przez co wzrasta napięcie skóry. Jeśli Twoja twarz, szyja lub dekolt potrzebują pojędrnienia, chcesz je zregenerować, zlikwidować zmarszczki mimiczne i wiotkość, to ten zabieg jest dla Ciebie! Nie musisz się bać o bezpieczeństwo: głowica lasera ClearLift posiada liczne zabezpieczenia, osłaniające skórę przed zbyt intensywnym działaniem laserowej wiązki. To ważne bo dzięki zastosowaniu wymiennych końcówek laser może emitować światło przenikające na różne głębokości skóry.

Ze względu na swą delikatność, ClearLift jest wybierany do odmładzania skóry w tak delikatnych miejscach, jak szyja, okolice oczu i ust czy policzki. Zabieg ten często bywa nazywany „zabiegiem lunchowym”, ponieważ możesz wyskoczyć na odmładzanie w przerwie na lunch. A po wszystkim wrócić do pracy i… nikt nic nie zauważy. Skóra po tym zabiegu bardzo szybko dochodzi do siebie. Odmładzane miejsca mogą być co najwyżej nieco zaczerwienione, bo światło lasera w ogóle nie narusza naskórka, jego działanie obejmuje wyłącznie położone niżej warstwy. Pomaga też usuwać przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. A najlepsze jest to, że choć sam zabieg trwa krótko (np. zabieg na policzki to tylko 10-15 min), to jego efekty utrzymają się przez ładnych kilkanaście miesięcy.

Tecar CRV

Zabiegi odmładzające często odwołują się do działania różnego rodzaju prądów. Jednym z takich zabiegów jest Tecar CRV – w tej metodzie wykorzystuje się technologię tzw. diatermii długofalowej RF. Metodę tę znajdziesz także pod nazwą diatermii oporowo-pojemnościowej lub zabiegów RF czy radiofrekwencji. Na czym polega zabieg? Do skóry właściwej dostarczana jest fala prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu kontrolowana jest temperatura tej fali – tak, by nie była ona zbyt gorąca, ponieważ zabieg nie bazuje na przegrzewaniu skóry, a na działaniu samej częstotliwości fali. Stąd podczas zabiegu nie poczujesz ani bólu, ani wrażenia przegrzewania tkanek, a sama metoda zaliczana jest do nieinwazyjnych.

Jak przystało na zabiegi odmładzające, Tecar CRV pomaga poprawić gęstość skóry, ponieważ jednym z jego efektów jest wzrost produkcji „składników młodości”: elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Zabieg poprawi Twój owal twarzy, spłyci zmarszczki, zwęzi pory i poprawi koloryt cery, nada rysom twarzy młodzieńczego wyglądu i pomoże się pozbyć kurzych łapek. Skóra będzie po nim lepiej nawilżona, uszkodzenia szybciej się zagoją, a blizny spłycą. Dodatkowe zalety: zbiegu Tecar CRV można użyć do optycznego powiększenia ust oraz do skuteczniejszego dostarczenia skórze pewnych substancji, które jej dobrze robią, ale które ze względu na dużą masę cząsteczkową kiepsko się wchłaniają. Zabieg ten poprawia wchłanialność takich środków, jak kwas hialuronowy czy aktywny tlen.

Zabiegi odmładzające manualne - modeling estetyczny

Najmniej inwazyjne i najbezpieczniejsze zabiegi odmładzające opierają się o różne techniki manualne (czyli wykonywane dłońmi), będące rodzajem głębokich masaży. Do najskuteczniejszych masaży odmładzających należy zabieg, zwany modelingiem estetycznym (znajdziesz go także pod nazwą rehabilitacja estetyczna, lifting manualny czy manualna korekta plastyczna). To potężny masaż, stanowiący połączenie kilku metod, działających nie tylko na skórę, ale też tkankę podskórną, mięśnie, powięź, okostną, a nawet kości twarzy. Dzięki pracy na wszystkich poziomach tkanek, masaż ten pozwala trwale cofnąć ich uszkodzenia! Seria masaży sprawi, że z twarzy ubędzie Ci od 5 do nawet 10 lat!

Już po pierwszym zabiegu zobaczysz wyraźną różnicę: będziesz wyglądać na zrelaksowaną i wypoczętą, a Twoje rysy się poprawią. A wszystko wyłącznie dzięki pracy dłoni terapeuty. Zabieg momentami jest bolesny, wymaga bowiem oderwania skóry od kości. Brzmi przerażająco? Jednak nie ma się czego bać. Skóra w naturalnym stanie jest luźno połączona z podłożem. Kiedy zaczyna do niego przyrastać, nie może się układać tak, jak powinna – stąd zastyga w różnych grymasach. Do tego zastygania przyczyniają się też stężałe mięśnie, które powinny stanowić dla niej elastyczne rusztowanie. Masaż ma na celu przywrócenie mięśniom elastyczności, ukrwienia i właściwej objętości oraz położenia - a skórze wolności. Dzięki intensywnemu dotykowi, skóra jest też stymulowana do produkcji kolagenu i elastyny.

Dobra wiadomość: zapoczątkowany masażami proces trwa później nawet przez kilkanaście miesięcy! Skóra będzie miała lepszy koloryt, poprawi się jej gęstość, spłycą się zmarszczki, a owal twarzy i rysy staną się młodsze. Modeling estetyczny pozawala na likwidację opadających policzków, uniesienie kącików oczu i ust, poprawę linii brwi, a nawet odmłodzenie szyi i dekoltu – najtrudniejszych do odmłodzenia partii.

odmładzający masaż Maeve

Dermapen 4 – mezoterapia mikroigłowa

Prawdziwy król w kategorii zabiegi odmładzające. Mezoterapia polega na tym, że poprzez serię mikronakłuć zmusza się skórę do reakcji obronnej. Dermapen 4 jest najnowocześniejszym urządzeniem do mezoterapii. Posiada specjalną, wirującą głowicę, która pozwala w ciągu jednej sekundy wykonać aż do 1920 nakłuć! Żadne inne urządzenie nie potrafi pracować z taką prędkością. Do tego Dermapen 4 ma igły wykonane bez dodatku chromu i niklu, więc zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny nawet, jeśli masz uczulenie na te metale. Igły są natomiast wykonane z molibdenu, niezwykle wytrzymałego materiału; dzięki czemu mogą być wyjątkowo cieniutkie. To z jednej strony poprawia komfort skóry podczas zabiegu, a z drugiej – podnosi jego bezpieczeństwo, bo im mniejsze są nakłucia, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia skóry i powikłań po zabiegu. Drobniutka średnica igieł skraca też czas gojenia się skóry. Nowoczesna głowica urządzenia pozwala także na zachowanie pełnej kontroli nad głębokością mikronakłuć.

Dobrze, zapytasz, ale po co stosuje się takie urządzenia i czemu służą te mikronakłucia? Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem takich nakłuć stymulują naturalne procesy regeneracyjne, zachodzące w skórze. Pobudzają komórki skóry do odbudowy jej struktury. Stymulują produkcję kolagenu, wymuszają procesy naprawcze. Pozytywnie wpływają na napięcie i elastyczność skóry, a także jej ukrwienie i odżywienie. Po zabiegu bardziej jednolity jest koloryt skóry, drobne zmarszczki są wygładzone, a ewentualne blizny mniej widoczne. Dzięki koktajlom mezoterapeutycznym, zabiegi odmładzające z mikronakłuwaniem są jeszcze skuteczniejsze. Podczas zabiegu można bowiem wprowadzać do skóry osocze bogatopłytkowe, aminokwasy, peptydy, krzemionki, preparaty kwasu hialuronowego i inne. Zabieg można też połączyć bezpośredni z kwasami owocowymi. Jeśli więc kiedykolwiek myślałaś o mezoterapii, szukaj gabinetów, które dysponują urządzeniem Dermapen 4.

Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem CO2 czyli dwutlenku węgla

Tak, zabiegi odmładzające sięgają po ten gaz! Choć w odniesieniu do środowiska mówi się o nim negatywne, w medycynie estetycznej zwany jest on „cudownym gazem”, ponieważ tak wspaniale działa. Generalnie, zabieg polega na tym, że za pomocą cienkiej igły dwutlenek węgla podawany jest do tkanek podskórnych. Skóra natychmiast reaguje na to stanem zapalnym! I w odruchu obronnym uruchamia procesy, które skutkują przebudową włókien, odmłodzeniem tkanek, ich regeneracją i poprawą ukrwienia. Dodatkowy plus: pod wpływem dwutlenku węgla rozkładany jest tłuszcz, więc można zredukować np. podbródek. W dodatku, CO2 jest dla zdrowia neutralny, więc zabieg jest bezpieczny i wolny od powikłań. I choć podczas samego podawania „cudownego gazu” możesz czuć lekkie rozpieranie czy pieczenie, to odczucia te są mało dokuczliwe i z pewnością warte efektów, jakie da zastosowanie CO2

A jeśli chcesz, by efekty zabiegu były wręcz spektakularne, warto połączyć zastosowanie CO2 z mezoterapią mikroigłową i jednoczesnym podaniem dodatkowych substancji, np. kolagenu czy kwasu hialuronowego. Popularne zabiegi odmładzające, wykorzystujące dwutlenek węgla, to karboksyterapia czy carbolift. Do odmładzania stosuje się carbolift. Zapewnia widoczne i szybkie zagęszczenie skóry oraz poprawę jej elastyczności i kolorytu, poprawę owalu twarzy, zauważalny lifting, wyraźne spłycenie zmarszczek i blizn. Seria zabiegów daje naprawdę spektakularne efekty!

Chcesz sprawdzić ceny zabiegów? Możesz to zrobić tutaj: Instytut Kosmetologii MAEVE Cennik.

Zapisz się na zabieg!