Depilacja bikini to temat jednocześnie uniwersalny i sezonowy. Uniwersalny, ponieważ kobiety są zainteresowane tym zabiegiem przez cały rok. Sezonowy – ponieważ w okresie urlopowym zainteresowanie dodatkowo rośnie.

Depilacja okolic bikini to od wielu lat gorący trend upiększający. Rynek usług kosmetycznych, odpowiadając na zapotrzebowanie, oferuje ogromny wachlarz metod, pozwalających na pozbycie się niechcianego owłosienia. Można wprawdzie przeprowadzić zabieg depilacji w zaciszu własnej łazienki, ale znacznie bezpieczniej i wygodniej jest oddać tę delikatną strefę w dłonie wykwalifikowanego salonu.

Depilacja bikini domową metodą

Jeśli chcesz się pozbyć intymnego owłosienia „na szybko”, możesz sięgnąć po maszynkę do golenia. W kilka minut będzie po zabiegu. Jest tu jednak sporo „ale”. Pierwsze: w ten sposób powstaje najwięcej podrażnień i stanów zapalnych. Drugie: golarką najłatwiej uszkodzić skórę. Trzecie: ten sposób daje wolność od włosów maksymalnie na kilka dni. Po czwarte, jeśli włosy są dłuższe niż 0,5 cm, zabieg się komplikuje: musisz najpierw przyciąć włoski trymetrem, bo maszynka nie da sobie z nimi rady. I po piąte, musisz mieć dobrą maszynkę – najlepiej taką o kilku ostrzach. Musisz mieć też bardzo delikatny żel do golenia. No i maszynki JEDNORAZOWE używane powinny być jeden raz! W sumie więc wcale nie wychodzi tanio, a do tego sporo komplikacji. Dlatego golenie powinno być metodą awaryjną, a dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa wymyślono inne metody pozbywania się włosów w okolicy bikini.

Depilacja strefy bikini pianką lub kremem

Domowe metody obejmują też depilację strefy bikini pianką czy kremem do depilacji albo użycie wosku do depilacji. I znowu, każda z tych metod ma wady i zalety. Pianki i kremy nie radzą sobie najlepiej, bo włosy łonowe są grubsze od tych np. na łydkach, a przez to oporniej się poddają. To sprawia, że zabieg się przedłuża i potrzebujesz nie kilku minut, a co najmniej pół godziny, by pozbyć się włosów. Poza tym, stosowane w piankach i kremach substancje chemiczne mogą podrażniać skórę i/lub wywoływać uczulenia – a pamiętaj, że nakładasz je na bardzo delikatną skórę! W dodatku depilacja pianką lub żelem zapewnia wolność od włosków na zaledwie ok. tydzień.

A może wosk lub pasta cukrowa?

Bezpieczniejsza i skuteczna jest depilacja bikini woskiem lub pastą cukrową. Obie metody polegają na wyrwaniu włosków z cebulkami, dzięki czemu skóra pozostaje gładka aż na 4-6 tygodni. Różnice są takie, że pastą cukrową wyrywa się włoski zgodnie z kierunkiem ich rośnięcia, a woskiem – w kierunku przeciwnym. To sprawia, że depilacja cukrowa jest mniej bolesna. Woski uczulają niezwykle rzadko (głównie ze względu na obecność żywicy lub pochodnych miodu). Pasta cukrowa nie uczula praktycznie nigdy. Jeśli chcesz wydepilować tylko włoski, które mogą wyglądać spoza stroju kąpielowego, możesz sobie zafundować zabieg domowy. Ale jeśli chcesz się wydepilować dokładniej, rozważ skorzystanie z pomocy salonu kosmetycznego.

depilacja bikini 3

Depilacja brazylijska (czyli pozbycie się włosów ze wzgórka łonowego, pachwin, całej okolicy intymnej oraz spomiędzy pośladków, z pozostawieniem tylko wąskiego paseczka włosków na wysokości łechtaczki) lub hollywoodzka (całkowite pozbycie się włosków) wymaga już sporej wprawy i pomocy kogoś, kto będzie mógł zajrzeć w zakątki, niedostępne dla Twojego wzroku. Poza tym taka dokładna depilacja bikini jest po prostu bolesna i jest zwyczajnie łatwiej, gdy ktoś zrobi to za Ciebie. Pamiętaj jednak, że włoski muszą mieć długość 2-5 mm, by zabieg był skuteczny. U nas do depilacji woskiem używamy wosków Lycon Wax. Te naturalne woski z żywicy sosny sprawiają, że depilacja ta uznawana jest za najdelikatniejszą i zarazem luksusową metodę. Pozwala usunąć owłosienie najmniej boleśnie i bez podrażnień. Ten ostatni efekt osiągamy, nakładając na skórę specjalne olejki

Najtrwalsza depilacja bikini – czyli depilacja laserowa

Depilacja laserowa polega na tym, że wiązka światła laserowego wnika w głąb mieszka włosowego i niszczy tam zawiązek włosa i jego cebulkę. Jest to najtrwalsza metoda depilacji, ponieważ zniszczony włos już nie odrasta. Do pełnego pozbycia się uwłosienia potrzeba jednak kilka zabiegów, ponieważ laser niszczy włosy tylko w kreślonej fazie rozwoju. Te włoski, które podczas zabiegu będą w innej fazie, spróbują jeszcze odrosnąć. Trzeba je będzie zniszczyć kolejnym zabiegiem (powtarza się je co 4-8 tygodni). Każdy zabieg trwa od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin, w zależności od możliwości używanego urządzenia (są różne lasery!), ilości włosów i powierzchni skóry podawanej depilacji. Depilacja bikini laserem jest praktycznie bezbolesna, ale trzeba ją dobrze zaplanować! Jeśli za tydzień jedziesz na urlop, wybierz jednak depilację woskiem lub cukrową – ponieważ po depilacji laserem skóra potrzebuje co najmniej dwóch tygodni, by dojść do siebie. I nie wolno jej w tym czasie wystawiać na słońce.

Jest jednak wyjątek: jest nim laser The Epi Lab

Z lasera The Epi Lab możesz skorzystać nawet tuż przed urlopem. Po depilacji trzeba unikać tylko ostrego słońca i raptem przez ok. trzy dni – nie więcej! Depilacja tym laserem jest bezbolesna. Trwa od 15 do 30 minut (w zależności od obszaru i rodzaju uwłosienia) i można ją robić też na skórze opalonej! Pamiętaj tylko, że nie można robić zabiegu na skórze poparzonej słońcem – więc najpierw depilacja, potem wyjście na plażę. Z praktycznych rzeczy: warto pamiętać, że do zabiegu laserowego trzeba skórę ogolić. A jeśli wcześniej robiłaś depilację woskiem lub cukrem, a teraz chcesz przejść na skuteczniejsze zabiegi, wciąż przyda się trochę planowania. Najpierw trzeba po poprzedniej depilacji odczekać 4-6 tygodni i pozwolić włosom odrosnąć. Potem je zgolić i dopiero wtedy wybrać się na laser. Jedyny minus polega na tym, że laserem The Epi Lab dysponują tylko niektóre, dobre gabinety kosmetyczne - na szczęście znajdziesz go u nas. Zainteresowana? Poczytaj więcej o laserze The Epi Lab tutaj: The Epi Lab, najlepszy laser na świecie.

Depilacja bikini metodą EpilFree

Jest to alternatywa dla depilacji laserowej – metoda równie trwała, ale oparta na aktywnych wyciągach roślinnych. EpilFree, w odróżnieniu od lasera, działa na każdy rodzaj włosa. Niezależnie od jego koloru. Działa nawet na meszek! Ten zabieg jest tańszy niż laser, a przy tym wyjątkowo skuteczny. Jest też bezpieczny i prosty. Na świeżo wydepilowaną woskiem skórę nakłada się preparat EpilFree. Preparat wnika głęboko w mieszki włosowe. Tam działa bezpośrednio na korzeń włosa i sprawia, że zahamowaniu ulega produkcja komórek nowego włoska. Dzięki zabiegowi EpilFree można zredukować wzrost włosa nawet do 50 proc., a po serii zabiegów zahamować cykl jego wzrostu. Zainteresowana? Więcej informacji o tym zabiegu znajdziesz TUTAJ - oferta MAEVE.

Zapisz się na zabieg!