Icoone to bardzo nowoczesne urządzenie, wykorzystujące masaż podciśnieniowy. Stanowi połączenie masażu i liftingu

Jak zlikwidować cellulit – to pytanie często wpisujecie w przeglądarkę. Nic dziwnego: całe mnóstwo kobiet walczy z nierównościami, uformowanymi z tkanki tłuszczowej, chomikowanej przez organizm tuż pod skórą. Wbrew pozorom, nie jest to przypadłość pań „przy kości”, bo cellulit nie jest wybredny: potrafi się rozgościć pod skórą nawet szczupłych kobiet! I nie ma co kryć – cellulit pięknie nie wygląda. Potrafi zepsuć ogólne wrażenie, nawet gdy kobieta jest szczupła i ma piękną linię.

Cellulit na udach, cellulit na brzuchu? Drżyj, tkanko, masz groźnego wroga!

Medycyna estetyczna ma całkiem szeroką ofertę, jeśli chodzi o walkę z cellulitem. Naprawdę jest w czym wybierać! Ale od dawna wiadomo, że jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod na pomarańczową skórkę jest masaż próżniowy. Stosowała go już starożytna chińska medycyna, by wygładzić pupy i uda skośnookich pięknotek. Ty jesteś jednak w lepszej sytuacji: możesz skorzystać z połączenia tradycji i zdobyczy najnowocześniejszej techniki: masażu podciśnieniowego w technologii Icoone!

Zabieg Icoone to najlepszy zabieg do modelowania ciała i odmładzania tkanki. I jest bezlitosny dla wszystkich rodzajów cellulitu: rozprawi się z cellulitem wodnym, tłuszczowym i włóknistym. Dosięgnie nawet cellulitu głębokiego, takiego, którego nie potrafi zlikwidować dieta i ćwiczenia. Żaden inny zabieg nie redukuje tkanki tłuszczowej i cellulitu i jednocześnie nie odmładza skóry tak skutecznie, jak Icoone. Masaż podciśnieniowy Icoone to ulubiony zabieg gwiazd, są od niego wręcz uzależnione!

Podciśnienie i cellulitis

O co chodzi z tym Icoone? Zabieg polega na tym, że po Twojej skórze przesuwane są specjalne głowice, które skórę… zasysają. Jeśli przyszła Ci do głowy wizja masażu bańką próżniową, od razu mówimy: to nie tak! Zabieg można łączyć z masażem bańką, dla wzmocnienia efektu - podobnie, jak można go łączyć z innymi zabiegami - ale w samym Icoone wykorzystywany jest nowocześniejsza technologia.

Już wyjaśniamy: do zabiegu wykorzystuje się jedną lub dwie głowice. Głowice te są przez kosmetologa przesuwane po skórze. W każdej głowicy, w środku, umieszczone są specjalne rolki. Każda z tych rolek ma setki maleńkich tulejek, a każda z tych tulejek wytwarza podciśnienie, stymulując skórę oraz tkankę łączną, naprzemiennie ją zasysając i rozluźniając. Takie działanie nazywa się multistymulacją. W liczbach wygląda to tak, że każdy pełen ruch głowicy na skórze funduje jej aż 1180 bodźców na dm2. To działa naprawdę intensywnie!

Podczas zabiegu, podciśnieniu nie umknie ani jeden milimetr skóry. Icoone wyposażony jest bowiem w kilka różnych głowic. Do każdej części ciała można więc dobrać odpowiednią głowicę, co pozwala dotrzeć z zabiegiem wszędzie, także do miejsc trudno dostępnych. Kosmetolog może więc zwalczać nimi nie tylko cellulit na udach czy pośladkach, ale też cellulit na ramionach czy brzuchu. Może wymasować Ci nawet podeszwy stóp ?

Przyjemnie, skutecznie i szybko

Icoone różni się od innych urządzeń do masażu próżniowego także tym, że do zabiegu często wykorzystywane są dwie głowice jednocześnie (pomijając twarz). Dzięki temu można skrócić całą procedurę o połowę.

Generalnie, zabieg składa się z dwóch części. Pierwsza to część bazowa, poprzedzona oczywiście konsultacją z kosmetologiem – w końcu aby działać na Twoje największe problemy, fachowiec musi je najpierw poznać. Po ustaleniu bolączek i wyborze programu terapeutycznego, uwzględniającego indywidualne potrzeby, kosmetolog pracuje na całym ciele. Ta część trwa mniej więcej 20 minut.

Część druga, czyli program Focus, trwa ok. 10 minut i jest już poświęcana konkretnemu problemowi, czyli temu, z czym przyszłaś. Czy będzie to cellulit na udach, brzuchu lub ramionach, czy wiotkość skóry, czy oporna tkanka tłuszczowa – w części Focus właśnie na tym kosmetolog się skupi. Doda też do podciśnienia bodźce, nakierowane na uzyskanie konkretnego efektu. Urządzenie Icoone ma bowiem liczne programy: do modelowania skóry, wyszczuplania, likwidacji cellulitu, poprawy napięcia skóry, polepszania krążenia czy do drenażu limfatycznego. Można je też wykorzystać do pojędrnienia skóry twarzy (tzw. lifting bez skalpela). Ma też 23 programy medyczne, ale nie o tym chcemy pisać, bo w końcu jesteś tutaj, by się pozbyć cellulitu.

Jak zlikwidować cellulit? Nie szukaj dalej!

Icoone poradzi sobie nawet z najbardziej upartym cellulitem. Zabieg urządzeniem Icoone błyskawicznie poprawia krążenie w masowanym miejscu. Dzięki temu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione. To stymuluje fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzianych za napięcie skóry. Jednocześnie wielokierunkowy i intensywny masaż rozbija skupiska tłuszczu pod skórą. Zjawisko to zwie się lipolizą. W efekcie organizm część komórek tłuszczowych usuwa. Icoone naprawdę mocno stymuluje metabolizm komórkowy, pomagając organizmowi w oczyszczaniu się i usuwaniu komórek tłuszczowych – dlatego po zabiegu musisz dużo pić.

Gładsze ciało, wyraźnie mniejszy cellulitis

Te komórki tłuszczowe, które pozostaną, są po zabiegu równomierniej rozłożone. To sprawia, że znikają tłuszczowe grudki i widoczne gołym okiem nierówności. Ciało lepiej wygląda, bo Icoone nie tylko „robi porządek” pod skórą, wyrównując rozkład tkanki tłuszczowej (a więc, de facto, usuwając cellulit). Sprawia też, że elastyczniejsza, dokarmiona i lepiej napięta skóra skuteczniej zasłania to, co się pod nią ukrywa i uroczo odwraca uwagę od czekających na korektę niedoskonałości…

I wiesz, co jest najlepsze? Icoone to jeden z tych zabiegów, które dają widoczne gołym okiem efekty już po pierwszym razie. Serio: gdy staniesz przed lustrem po jednym tylko zabiegu, zobaczysz wyraźną różnicę!

Ale jeśli marzy Ci się turbo pożegnanie cellulitu, można Icoone połączyć z innymi zabiegami - by w efekcie synergii wzajemnie wzmacniały swoje działanie. W naszym Instytucie Kosmetologii Maeve w Kielcach, w zależności od potrzeb Klientki, łączymy Icoone z zabiegami Thermogenique, bańkami próżniowymi, zabiegiem Tecar CRV czy z oczyszczającym zabiegiem Iyashi Dome. Wspaniałe efekty daje połączenie Icoone z Iyashi Dome, jeśli zmagasz się z obrzękami i cellulitem pobrzekowym. Albo połączenie Icoone z Tecarem, jeśli chcesz podziałać intensywnie na konkretne partie ciała. Zajrzyj do nas, a my wybierzemy idealne połączenie dla Ciebie.

Najbezpieczniejszy sposób na cellulit

Urządzeniu Icoone udaje się coś, co wcale nie jest łatwe: łączy intensywność z przyjemnymi doznaniami. A do tego również z bezpieczeństwem. Efekt ten zawdzięcza dwóm rzeczom. Pierwsza to wspomniana już technologia wykorzystania wielu mikro tulejek. Dzięki temu, że podciśnienie jest dostarczane skórze i tkance łącznej przez setki maleńkich otworków jednocześnie, zamiast kilku dużych, stymulacja jest intensywna, ale też delikatna oraz równomiernie i bezpiecznie rozłożona. Właśnie to rozłożenie sprawia, że możesz zaprząc Icoone do zwalczania cellulitu nawet, jeśli masz pękające naczynka, blizny lub jesteś po liposukcji – i nic Ci nie grozi.

W dodatku moc i skład zabiegu można dopasować indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Efekt: zero uszkodzeń czy podrażnień, zero efektów ubocznych!

Drugi bufor bezpieczeństwa to specjalny kombinezon, który zakładasz przed zabiegiem. Przylega do ciała jak druga skóra i jest wykonany ze specjalnego materiału, umożliwiającego głowicom Icoone bezproblemowe przesuwanie się po ciele. Zabieg jest tak bezpieczny, że mogą z niego skorzystać nawet kobiety w ciąży (od drugiego trymestru) czy panie, które 2 – 3 tygodnie wcześniej urodziły dziecko.

I jeszcze jedno: Icoone jest bardzo nowoczesną formą endermologii, różniąca się od innych tym, że nie rozciąga ciała! To oznacza, że można ją stosować na skórę bardzo wiotką i luźną. Taka skóra jest zazwyczaj przeciwskazaniem do masaży próżniowych, ale Icoone jej niczym nie zagrozi. Przeciwnie – tylko poprawi jej stan.

W przerwie na lunch

Wprawdzie już jeden zabieg pozwala osiągnąć widoczne efekty, jednak zazwyczaj trzeba serii zabiegów, by skutecznie i całkowicie pozbyć się cellulitu. Najlepiej sprawdza się sekwencja 1 -2 zabiegów w tygodniu, powtarzana przez 5 – 6 tygodni. Na szczęście, po zabiegu Icoone nie jest konieczna rekonwalescencja czy gojenie. NA ten masaż możesz wyskoczyć w przerwie na lunch, a potem spokojnie wrócić do obowiązków. Jedyny efekt uboczny jest taki, że będziesz lepiej wyglądać i poczujesz się zrelaksowana ? Do zabiegów nie musisz się też w żaden specjalny sposób przygotowywać. Wystarczy raz zakupić kombinezon, o którym wspominaliśmy wyżej (koszt ok. 50 zł) i po prostu przynieść go ze sobą. Gotowe!

Pomimo bezpieczeństwa Icoone, są jednak i przeciwskazania. Ale do tej grupy należą takie sytuacje, które uniemożliwiają właściwie wszystkie zabiegi, bo lista wykluczeń obejmuje np. raka skóry, aktywną łuszczycę, żylaki w stanie zapalnym, zaburzenia krzepnięcia, przepuklinę, wystające zmiany barwnikowe na masowanym obszarze, uszkodzenia lub stany zapalne skóry czy ostre choroby wątroby lub nerek.

Jeśli chcesz rozprawić się z cellulitem, ale też za jednym zamachem zgubić kilka centymetrów w obwodach, poznaj ten zabieg: Wyszczuplanie turbo, czyli Thermogenique. Doskonale współgra z masażem Icoone!

Zapisz się na zabieg!